W Radomiu powstały ścieżki questingowe


Zdjęcie do artykułu: W Radomiu powstały ścieżki questingowe

Pięć ścieżek questingowych powstało w ramach projektu „Radom atrakcyjny turystycznie”, finansowanego z Budżetu Obywatelskiego. Questing to forma edukacyjnej gry terenowej, która prowadzi nieoznakowanym turystycznym szlakiem, który za pomocą rymów i zagadek oprowadza po wyjątkowych, ale często zapomnianych miejscach. Celem przygody jest odkrycie ukrytego skarbu, a tym samym poznanie dziedzictwa miejsca, jego zapomnianych legend, podań i historii.

 

- Questing to bardzo ciekawe połączenie edukacji i zabawy, Dla wielu osób może to być świetny pomysł na spędzenie wolnego czasu. Pozwala odkryć ciekawe miejsca i ciekawe historie, o których nie wszyscy wiedzą. Zachęcamy do poznawania Radomia zarówno samych mieszkańców miasta, jak i naszych gości – mówi wiceprezydent Mateusz Tyczyński.

 

Fundacja Questingu opracowała dla Radomia pięć szlaków: „Symbole przemysłowego Radomia”, „Moje życie, mój Radom – historia pewnego malarza”, „Radomskie Planty”, „Radomski Czerwiec ’76” oraz „Wojenny Radom”. Teksty trzech pierwszych questów zostały napisane wierszem, a pozostałe – wierszowaną prozą. Do przebycia poszczególnych ścieżek potrzeba co najmniej 35 minut. Każdorazowo nagrodą w queście (tzw. skarbem) jest obiekt w terenie, który należy przerysować na kartę questu.

 

Scenariusze wszystkich questów w języku polskim i angielskim można pobrać w wersji elektronicznej http://questing.pl/wybierz-sie-z-nami-do-radomia/ lub w formie drukowanej w Centrum Informacji Turystycznej przy ul. Rwańskiej 16 oraz przy pl. Dworcowym 2.

 

Projekt został zrealizowany we współpracy Fundacji Questingu, Urzędu Miejskiego oraz Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Nowy Mosir
Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:
Facebook Twitter Google Digg Reddit LinkedIn Pinterest StumbleUpon Email