Milion uczestników, setki spraw. MOSiR w 2019 roku


Zdjęcie do artykułu: Milion uczestników, setki spraw. MOSiR w 2019 roku

Rekordowa liczba osób skorzystała z oferty obiektów zarządzanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w 2019 roku. Setki imprez sportowych oraz rekreacyjnych, często na najwyższym, ogólnopolskim oraz światowym poziomie, to tylko wycinek działalności spółki.

 

Lista imprez i wydarzeń zorganizowanych na obiektach MOSiR-u w minionym roku, nie mówiąc już o tych, w których spółka współuczestniczy, przekracza sto pozycji. W 2019 roku otwierały ją m.in. Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce, mistrzostwa świata w tańcach Freedom Dance Cup, Półmaraton Radomskiego Czerwca, liczne biegi, gale sportów walki czy ogólnopolskie turnieje. Także przy Narutowicza swoje domowe mecze rozgrywały aż trzy drużyny reprezentujące Radom w ekstraklasie - siatkarki E.Leclerc Radomki, siatkarze Cerradu Enea Czarni i koszykarze HydroTrucku oraz walczący o punkty na jej zapleczu piłkarze Radomiaka.

 

- Należy podkreślić, że nasze obiekty służą radomianom o każdej porze roku. W ramach MOSiR-u funkcjonują przecież nie tylko hala i stadion przy ul. Narutowicza, ale także korty tenisowe, sala sportów walki czy baseny. Wiosną, latem i jesienią, oprócz spotkań ligowych proponujemy udział w wielu imprezach plenerowych. Nasi pracownicy systematycznie włączają się i służą doświadczeniem przy organizacji spotkań ogólnomiejskich. A zimą, gdy tylko aura na to pozwala, zapraszamy fanów łyżwiarstwa na lodowisko - zaznacza prezes zarządu MOSiR-u, Grzegorz Janduła. - W ubiegłym roku usłyszałem nawet żart, że pracujemy 24 godziny na dobę. W tym stwierdzeniu jest jednak ziarno prawdy. Wystarczy wspomnieć, że Aquapark Neptun, poza przerwą techniczną, zamknięty był zaledwie przez trzy, świąteczne dni w roku. Natomiast przygotowanie wielu imprez wymagało pracy w nocy - tłumaczy.

 

- Warto ukazywać, że działalność Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji nie ogranicza się wyłącznie do wydarzeń sportowych – uzupełnia dyrektor zarządzający MOSiR-u, Robert Dębicki. - W minionym roku po raz kolejny gościliśmy uczestników Cafe Jazz Festival, zlotu kamperów, pikników i spartakiad przedstawicieli różnych grup społecznych. Seniorzy natomiast wyśmienicie bawili się w dwóch odsłonach balu karnawałowego oraz od czerwca do października podczas spotkań w ramach Radomskiego Tańca Pod Gwiazdami w Ośrodku MOSiR Borki. Liczba osób uczestniczących  w imprezach i korzystających z obiektów basenowych sięgnęła blisko miliona - wylicza.

 

W wielu ciekawych projektach uczestniczy także Muzeum Polskich Rowerów oraz spółka jako współorganizator imprez na innych obiektach miejskich. Mnóstwo odwiedzających miasto osób korzysta z profesjonalnej obsługi, jaką gwarantują im pracownicy Centrum Informacji Turystycznej przy Placu Dworcowym 2.

 

- Osobny akapit należałoby poświęcić również działalności Działu Inwestycji i Zamówień Publicznych, który wydał i przyjął dziesiątki tysięcy stron dokumentacji - zwraca uwagę prezes MOSiR-u. Dotyczyła ona chociażby postępowań przetargowych, zapytań ofertowych, protokołów i innych dokumentów dotyczących prowadzonych przez MOSiR inwestycji, tj. budowy hali i stadionu przy ul. Struga, hal tenisowych przy ul. Bulwarowej, ale także postępowań na usługi ratownicze i dotyczących nadzorów budowlanych. Oprócz tego do wspomnianego działu w 2019 roku wpłynęło blisko pół tysiąca pism.

 

Przypomnijmy, że obecnie MOSiR  odpowiedzialny jest za funkcjonowanie stadionu lekkoatletyczno-piłkarskiego, boiska ze sztuczną murawą oraz hali przy ul. Narutowicza, boisk treningowych przy ul. Struga, kortów tenisowych przy ul. Bulwarowej, Aquaparku Neptun, Basenów Orka i Delfin, sali sportów walki na Borkach, Muzeum Polskich Rowerów w Radomiu, lodowiska miejskiego oraz Centrum Informacji Turystycznej przy Placu Dworcowym. Obecnie prowadzi również postępowanie mające na celu wyłonienie operatora Radomskiego Roweru Miejskiego na kolejne trzy lata.
Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:
Facebook Twitter Google Digg Reddit LinkedIn Pinterest StumbleUpon Email