Oto ona - publikacja na 110-lecie RKS Radomiak


Zdjęcie do artykułu: Oto ona - publikacja na 110-lecie RKS Radomiak

"110 wydarzeń na 100-lecie Radomiaka" to tytuł najnowszej publikacji, której promocja odbyła się w poniedziałek 30 grudnia w radomskiej Łaźni. Została ona zrealizowana w ramach Budżetu Obywatelskiego.

 

W czasie, który bezpośrednio poprzedza 110-lecie powstania najpopularniejszego klubu piłkarskiego w Radomiu - RKS Radomiak Radom, w ramach projektu realizowanego przez MOSiR w ramach Budżetu Obywatelskiego pn. „Uczcijmy legendy Radomiaka”, powstała wyjątkowa publikacja. Książka "110 wydarzeń na 110-lecie Radomiaka" ma niespotykaną dotąd formę, dzięki której autorzy zabierają sympatyków lokalnego sportu na ponad 250-stronicową wędrówkę po 110 wydarzeniach związanych z Radomiakiem; stylizowaną formę graficzną i twardą oprawę.

 

 

Gospodarzem spotkania była dyrektorka Łaźni Beata Drozdowska, pełniąca niegdyś kierownicze funkcje w RKS Radomiak, entuzjastka i znawczyni piłki nożnej. O historii powstania publikacji, Budżecie Obywatelskim, ale i nadziejach związanych ze zbliżającym się 2020 rokiem, dyskutowali autorzy: Lech Mosiołek, Michał Podlewski i Grzegorz Stępień. O muzyczną oprawę zadbały Agnieszka Gierwatowska, Aleksandra Kozłowska, Maja Więcaszek Rozbawiły piłkarskimi hitami publikę, która wypełniła placówkę kultury po brzegi. A na koniec, można było otrzymać autografy nie tylko twórców książki, ale także byłych sportowców Radomiaka, kapitana Zielonych Macieja Świdzikowskiego czy Hrabiego Zdzisława Radulskiego.

 


Autorom wydawnictwa przyświecało pytanie, czy 110 lat to dużo? W wieczności to zaledwie chwila, ale w życiu polskiego klubu sportowego to naprawdę kawał historii, zważywszy na fakt, że pierwszy okres działalności przypadał na czas, kiedy naszego kraju nie było na światowych mapach. Odzyskanie niepodległości miało dopiero nadejść, ale to właśnie sportowcy dawali świadectwo swojego patriotyzmu i bohaterskiej postawy. Dzięki publikacji zaprezentowane zostało 110 wydarzeń z nim związanych. Czy najważniejszych? Autorzy starali się, żeby tak było, ale ocena w tym względzie zawsze będzie subiektywna. Najważniejsze, co im towarzyszyło, to fakt, żeby o najstarszym klubie Radomia pamiętały również przyszłe pokolenia, żeby jak poprzednim, Zieloni dawali radość, emocje, ale i nadzieję.

 

Publikację będzie można także odbierać po Nowym Roku, po uprzednim umówieniu się. Zainteresowanych prosimy o kontakt na adres: kontakt@mosir.radom.pl.
Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:
Facebook Twitter Google Digg Reddit LinkedIn Pinterest StumbleUpon Email