Mazowiecka Futbolowa Majówka 2019


Zdjęcie do artykułu: Mazowiecka Futbolowa Majówka 2019

Za nami Mazowiecka Futbolowa Majówka z legendami. Najcenniejsze trofeum zgarnęli piłkarze Energii Kozienice
Mazowiecka Futbolowa Majówka z legendami rozegrana została na boisku Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radomiu w dniu 2 maja. A skoro to dzień flagi narodowej, nie mogło zabraknąć akcentów patriotycznych, z radosnym odśpiewaniem hymnu państwowego. Później natomiast na sentymenty nie było już miejsca. Do rywalizacji stanęło 120 piłkarzy (w wieku od ośmiu do dziesięciu lat) z ośmiu młodzieżowych ekip, które zagrały systemem „każdy z każdym”. W sumie rozegrane zostało aż 28 pojedynków, w których, pomimo zażartej rywalizacji popularyzowane były zasady fair play.

Przy okazji turnieju młodzi piłkarze odsłuchali pogadanki o legendach lokalnego futbolu, m.in. Marianie Czachorze, który zagrał w reprezentacji Polski, jako jedyny radomianin, który miał w danym momencie przynależność klubu z Radomia. Do tej pory nikomu nie udało się powtórzyć tej sztuki. Wiele mówiło się też o osobach, których praca przez dziesiątki lat pozwoliła położyć podwaliny pod radomski futbol. Ich piłkarska przygoda i patriotyczna postawa, stosunek do sportu oraz kultury fizycznej są warte utrwalenia i przekazywania młodemu pokoleniu. Dlatego turniej miał na celu uczczenie pamięci wspomnianych bohaterów lokalnego futbolu, a wszyscy piłkarze, oprócz medali, pucharów i nagród rzeczowych, wręczanych m.in. przez reprezentujących MOSiR, dyrektora Roberta Dębickiego, Krzysztofa Hajduka oraz Mirosława Bieńkowskiego, otrzymali m.in. unikatowe publikacje „Futbol Radomia Dawnych Lat 1908-1918-1945” oraz „Kolumbowie Radomskiego Futbolu”, które ukazały się nakładem Stowarzyszenia Gramy Razem. Warto dodać, że zadanie współfinansowane było przez Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Jeżeli zaś chodzi o sportową rywalizację, to bezkonkurencyjni okazali się piłkarze Energii Kozienice. Podopieczni Piotra Godlewskiego nie przegrali żadnego spotkania. Co więcej, nie stracili nawet jednego gola. Nic więc dziwnego, że Marcel Czerwonka został najlepszym golkiperem zmagań, a jego klubowy kolega, Mateusz Orzechowski MVP turnieju.

Królem strzelców został Marcel Matejski (siedem goli) z Orła Wierzbica, który zajął trzecie miejsce. Na podium ekipy rozdzieliła ekipa Powały Taczów, w której prym wiodła Wiktoria Kozłowska. W sumie zdobyła sześć goli. Co ciekawe, Wiktoria, obok Mai Starzyńskiej oraz Wiktorii Pyszczak (obydwie Centrum Radom) była jedną z trzech dziewcząt, które stanęły do majówkowej rywalizacji.

Po niezwykle zażartej i emocjonującej rywalizacji kolejne lokaty przypadły Juniorowi Radom (nagrodę indywidualną z tego teamu otrzymał Mateusz Mroczka), Drogowcowi Jedlińsk (Dominik Kopeć), Centrum Radom (Adam Siwiński), Talencikowi (Ignacy Kutkowski) oraz SP Radomiak (Ignacy Kąkol).
Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:
Facebook Twitter Google Digg Reddit LinkedIn Pinterest StumbleUpon Email