Radomski Rower Miejski - zakończenie sezonu


Zdjęcie do artykułu: Radomski Rower Miejski - zakończenie sezonu

Kończy się drugi pełnowymiarowy sezon Radomskiego Roweru Miejskiego. Od uruchomienia na wiosnę ubiegłego roku radomianie wypożyczyli rowery już niemal 275 tysięcy razy. Z systemu korzysta już ponad 17 tysięcy osób.

- Za nami drugi sezon, który znów potwierdził, że Rower Miejski był w Radomiu potrzebny. Na pewno są osoby, które wypożyczają rowery tylko do celów rekreacyjnych, ale wiem też, że bardzo wielu radomian korzysta z nich regularnie dojeżdżając na przykład do szkoły czy do pracy. My natomiast systematycznie staramy się poprawiać jakość infrastruktury dla rowerzystów. W ciągu ostatnich czterech lat w mieście powstało 25 kilometrów dróg dla rowerów i wydzielonych pasów dla rowerzystów. Kolejnych 20 kilometrów powstanie w ramach projektu multimodalnego, na który otrzymaliśmy unijne dofinansowanie. Zależy mi na stworzeniu w ciągu kilku najbliższych lat Strefy Wygodnego Ruchu. Chcemy w równym stopniu zabezpieczyć potrzeby kierowców, rowerzystów i pieszych – mówi prezydent Radosław Witkowski.

W tym sezonie z radomskich rowerów skorzystano ponad 121 tysięcy razy. Średni czas jednego wypożyczenia wyniósł 20 minut i 6 sekund. Oznacza to, że łącznie rowery były w ruchu przez ponad 40 tysięcy godzin, co odpowiada aż 1685 dobom jazdy non stop.

Najpopularniejsze stacje wypożyczeń 2018:
1.     Żeromskiego/Pl. Konstytucji 3 Maja
2.     Traugutta/Dworzec PKP
3.     Krasickiego-Zalew Borki

Najpopularniejsze trasy pokonywane Radomskim Rowerem Miejskim:
1.     Limanowskiego/Pawia do Krasickiego-Zalew Borki
2.     Krasickiego-Zalew Borki do Limanowskiego/Pawia
3.     Żeromskiego/Pl. Konstytucji 3 Maja do Traugutta/Dworzec PKP
4.     Traugutta/Dworzec PKP do Żeromskiego/Pl. Konstytucji 3 Maja
5.     Żeromskiego/Zbrowskiego do Traugutta/Dworzec PKP

Radomski Rower Miejski to drugi największy system rowerowy na Mazowszu. Do dyspozycji użytkowników jest 27 stacji wypożyczeń i 270 rowerów, w tym tandemy i rowery familijne typu cargo. Pierwsze 20 minut każdego wypożyczenia jest bezpłatne. Aby wypożyczyć rower, należy zarejestrować się w systemie na stronie RadomskiRowerMiejski.pl. Kolejny sezon Radomskiego Roweru Miejskiego rozpocznie się 1 kwietnia.
Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:
Facebook Twitter Google Digg Reddit LinkedIn Pinterest StumbleUpon Email