Taniec pod gwiazdami zakończony


Zdjęcie do artykułu: Taniec pod gwiazdami zakończony

W niedzielę, 23 września oficjalnie zakończyliśmy cykl potańcówek dla seniorów nad zalewem na Borkach.
 
Taneczne spotkania pod chmurką cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. „Taniec pod gwiazdami” to wpisany w pejzaż miasta cykl wakacyjnych wieczorów tanecznych. Choć zabawy są dedykowane seniorom, to chętnie uczestniczą w nich również osoby młodsze. To pokazuje, jak znakomicie mogą się wspólnie bawić różne pokolenia.
 
- Bardzo się cieszę, że każdy z tych wieczorów spotkał się z ogromnym zainteresowaniem i zgromadził tak wiele osób. To pokazuje, że seniorzy chcą być aktywni, chcą się bawić, chcą uczestniczyć w wielu różnych wydarzeniach. Dlatego staramy się wychodzić naprzeciw ich oczekiwaniom - mówi prezydent Radosław Witkowski.
 
Taneczne spotkania pod chmurką w tym roku odbywały się od połowy czerwca do końca września, trzy razy w tygodniu. Seniorzy mogli w każdy czwartek i niedzielę bawić się nad zalewem na Borkach oraz w każdy wtorek przy muszli koncertowej w parku im. Tadeusza Kościuszki. W 2017 roku cykl tanecznych spotkań dla seniorów został nagrodzony przez Rzecznika Praw Obywatelskich. Docenił on inicjatywę władz miasta i wpisał „Radomski Taniec pod Gwiazdami” do „Księgi Dobrych Praktyk na Rzecz Społecznego Uczestnictwa Osób Starszych”.Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:
Facebook Twitter Google Digg Reddit LinkedIn Pinterest StumbleUpon Email