Jazzowy festiwal zagości na Borkach


Zdjęcie do artykułu: Jazzowy festiwal zagości na Borkach

W dniach 17-19 sierpnia br. w Radomiu odbędzie się Café Jazz Festival. To trzecia edycja Międzynarodowego Festiwalu Jazzu Tradycyjnego, imprezy, która w ubiegłym roku okazała się niemałym sukcesem i zaostrzyła apetyty na więcej.


Poziom festiwalu i jego pozytywny odbiór przez koneserów jazzu, media i władze Radomia zmotywowały do zorganizowania jego trzeciej edycji, tym razem na większą skalę. W tym roku Café Jazz Festival odbędzie się nad zalewem na Borkach, a pieczę nad jego organizacją powierzono Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Radomiu.

 

Café Jazz Festiwal zainauguruje w tym roku 17 sierpnia w centrum Radomia, na deptaku, wspaniała parada nowoorleańska. Takiego barwnego, muzycznego pochodu jeszcze nie było! Nad zalewem Borki będą odbywały się koncerty, później, w nocy szalone jam session z udziałem muzyków występujących na scenie głównej.

Program III edycji Café Jazz Festival wzbogacił się o atrakcyjny konkurs wokalistów i instrumentalistów jazzowych, którzy będą rywalizować o nagrodę „Jazzowej Kawiarki”

Festiwalowi w tym roku będzie towarzyszyć także Międzynarodowy Zlot Kamperów. Przyjedzie około 150 ekip m.in. z Niemiec, Szwecji, Białorusi, Czech. Będzie je można podziwiać w miasteczku festiwalowym, które stanie nad zalewem na Borkach. Miłośnicy kamperów chętnie odpowiedzą na pytania i oprowadzą po swoich „domach na kółkach”. Dla mobilnych gości organizatorzy przygotowali m.in. wycieczki po Radomiu i okolicach, wspólne biesiady i wieczorki integracyjne. Wszystkie niezbędne informacje, akredytacje i zapisy na stronie www.cafejazz.eu
Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:
Facebook Twitter Google Digg Reddit LinkedIn Pinterest StumbleUpon Email