Druga odsłona Grand Prix dla dominatorów


Zdjęcie do artykułu: Druga odsłona Grand Prix dla dominatorów

Wysoka frekwencja towarzyszyła drugiemu turniejowi organizowanego przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Radomiu Grand Prix Radomia w siatkówce plażowej amatorów. Podobnie jak w pierwszej odsłonie wygrali Karol Janek i Mariusz Janiszewski

 

Do drugich tegorocznych zmagań przystąpiło 12 par. Dlatego też rywalizowały one systemem brazylijskim. Znów najlepsi okazali się triumfatorzy ubiegłorocznego cyklu - Karol Janek i Mariusz Janiszewski, którzy pokonali w decydującym pojedynku Karola Jaworskiego i Andrzeja Wojcieszaka. W finale wygrali 21:17. W meczu o trzecie miejsce Michał Bank i Konrad Soból wygrali z Cezarym Kunowskim i Mateuszem Towarkiem po bardzo wyrównanym pojedynku 21:19.

 

Ciekawostką jest, że w zmaganiach wziął udział mikst - Magdalena Koper i Maciej Łabędź. Dotarli do ćwierćfinału, w którym jednak musieli uznać wyższość duetu Kunowski/Towarek.

 

Siatkarze amatorzy na plaży w Ośrodku MOSiR Borki przy ul. Krasickiego 78 spotkają się jeszcze 4 sierpnia oraz 25 sierpnia. Początek zmagań o godz. 9.


Przypominamy, że w turnieju mogą brać udział amatorzy - bez względu na klasę i wiek. Zabroniony jest jedynie udział zawodników uczestniczących w rozgrywkach klubowych PZPS I i II ligi, Plus Lidze oraz sklasyfikowanych w rankingu siatkówki plażowej PZPS. Warunkiem uczestnictwa jest zgłoszenie drużyny najpóźniej do godz. 8:45 przed każdym turniejem. Zespoły składają się z dwóch pełnoletnich osób. Udział drużyn jest bezpłatny.
 

System rozgrywek zostanie ustalony tuż przed każdymi zawodami na podstawie ilości zgłoszonych zespołów przez sędziego głównego oraz organizatora, w obecności przedstawicieli zespołów. W miarę możliwości rozgrywki toczyć się będą systemem brazylijskim. Ze względu na fakt, iż pary nie są zobligowane do współgrania ze sobą w trakcie całego cyklu, ranking będzie personalny, a nie drużynowy.
Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:
Facebook Twitter Google Digg Reddit LinkedIn Pinterest StumbleUpon Email