Bieg z historią w tle


Zdjęcie do artykułu: Bieg z historią w tle

Ponad 840 osób ukończyło Półmaraton Radomskiego Czerwca, który już po raz piąty został zorganizowany w ramach obchodów kolejnej rocznicy Radomskiego Protestu Robotniczego w 1976 roku.
 
 
Najszybciej trasę o długości ponad 21 kilometrów pokonał Kyeva Cosmas Mutuku z Kenii, który przebiegł cały dystans w 01:07:27. Wyprzedził Tomasza Grycko reprezentującego barwy UKS Bliza Władysławowo oraz Dawida Kubca reprezentującego Decathlon Kielce. Wśród pań zwyciężyła Angelika Mach z czasem 01:18:31. Pierwszym radomianinem na mecie okazał się Kuba Gałasiewicz reprezentujący klub RLTL ZTE Radom. Biegacze po zakończeniu zmagań zgodnie podkreślali, że trudna deszczowa aura była lepsza niż zeszłoroczne upały. - Trasa bardzo fajna. Pogoda według mnie lepsza niż rok temu, kiedy było około 30 stopni. Do 14. kilometra padał deszcz, więc dla mnie idealne warunki. Start iście treningowy - mówił Tomasz Grycko.
 

- To był mój trzeci występ w Półmaratonie Radomskiego Czerwca. Pogoda była lepsza niż w poprzednich edycjach biegu, bo nie było tak gorąco. Przez ostatnie dwa lata była temperatura około 30 stopni, a dziś było dużo chłodniej, choć też nie było rewelacyjnie, bo w trakcie biegu dwukrotnie spadła ulewa, która też wytrącała z równowagi. Trasa biegu fajna, może nie należy do najszybszych, bo są podbiegi i zbiegi, ale nie należy też do najtrudniejszych - dodała Angelika Mach. 

 

Organizatorem Półmaratonu Radomskiego Czerwca tradycyjnie było Stowarzyszenie „Biegiem Radom!”. - Nasz bieg na stałe wpisał się już w obchody kolejnych rocznic Radomskiego Protestu Robotniczego Czerwiec 76. Mam nadzieję, że w następnych latach będzie to wciąż stała pozycja w upamiętnianiu wydarzeń sprzed ponad 40 lat - mówił prezes stowarzyszenia Tadeusz Kraska. 

 

 

W sobotę w ramach Półmaratonu Radomskiego Czerwca organizatorzy przygotowali także biegi dla dzieci i młodzieży na bieżni stadionu przy ulicy Narutowicza. Z kolei o godzinie 12.00 biegacze rywalizowali również w Biegu Radości „Dumne Warchoły” na dystansie 2,5 km.
Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:
Facebook Twitter Google Digg Reddit LinkedIn Pinterest StumbleUpon Email