Bieg Konstytucji 3-Maja - strzał w „10”.


Zdjęcie do artykułu: Bieg Konstytucji 3-Maja - strzał w „10”.

Obserwując listę zgłoszeń do tegorocznej edycji Biegu Konstytucji 3-Maja można stwierdzić, że wprowadzenie przez organizatora imprezy drugiego dystansu – 10 kilometrów – okazało się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę.


Jeszcze przed weekendem było blisko 350 zgłoszeń do biegów na dystansach 5 i 10 kilometrów, z tej liczby dwukrotnie więcej osób zadeklarowało start na dłuższym z dystansów. Warto przypomnieć, że ubiegłoroczne zawody ukończyło 231 osób.


Bieg Konstytucji 3-Maja rozpoczyna nowy cykl radomskich biegów organizowanych przez Stowarzyszenie „Biegiem Radom!” – Decathlon Cup – Tryptyk Radomski. Klasyfikacja tryptyku obejmuje – Bieg Konstytucji 3-Maja, Półmaraton Radomskiego Czerwca’76 i Radomski Maraton Trzeźwości i odpowiednio narastające dystanse – 10km, półmaraton, maraton. Końcowy wynik stanowić będzie suma czasów uzyskanych w tych biegach i co najważniejsze - czasy będą przeliczane z zastosowaniem mnożników uwzględniających wiek i płeć zawodnika! W ten sposób stwarzamy równe szanse na końcowy sukces dla wszystkich uczestników tej rywalizacji. Głównym sponsorem Tryptyku został sklep sportowy Decathlon.

A jeśli już o partnerach mowa, to w najbliższej majowej imprezie poza wspomnianym Decathlonem, do naszych stałych partnerów – firmy Zbyszko i Fitness Platinium, dołączy Park Trampolin Jump World.

- W programie zawodów mamy również bogaty zestaw biegów dla dzieci i młodzieży, których udział jak zwykle jest bezpłatny. Przygotowaliśmy szereg atrakcji i niespodzianek dla najmłodszych uczestników imprezy. Start i meta wszystkich biegów będą miały miejsce na stadionie MOSiR-u – współorganizatora zawodów - podkreśla Tadeusz Kraska.

 

Bieg główny wystartuje o godzinie 10.00, natomiast biegi dzieci i młodzieży rozpoczną się o godzinie 12.00. Zgłoszenia elektroniczne do dnia 27.04.2018 r. (piątek) oraz w biurze zawodów (hala MOSiR-u) w dniach 02.05.2018 w godz. 18.00-20.00 oraz 03.05.2018 r. od godz. 8.00.


Bieg Konstytucji 3-Maja objął swoim patronatem prezydent miasta Radomia – Radosław Witkowski. Więcej informacji, regulamin zawodów, zapisy elektroniczne – to wszystko znajdziecie na stronie organizatora Stowarzyszenia „Biegiem Radom!” – www.biegiemradom.pl oraz naszym profilu na FB - www.facebook.com/BiegiemRadom/ - w imieniu Zarządu Stowarzyszenia „Biegiem Radom!” zachęca Monika Zychowicz.
Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:
Facebook Twitter Google Digg Reddit LinkedIn Pinterest StumbleUpon Email