Weź udział w Biegu Konstytucji 3 Maja


Zdjęcie do artykułu: Weź udział w Biegu Konstytucji 3 Maja

Już 3 maja w Radomiu odbędzie się kolejna impreza biegowa organizowana przez Stowarzyszenie Biegiem Radom! Za oknami pojawiły się pierwsze promyki wiosennego słońca. W związku z tym warto zaplanować ten majowy dzień i spędzić go aktywnie na świeżym powietrzu.

 

Bieg Konstytucji 3 Maja do tej pory odbywał się na dystansie 5 km. W tym roku oprócz standardowego dystansu proponujemy biegaczom alternatywny, dłuższy dystans 10 km. Atrakcyjna trasa z atestem, start i meta na stadionie lekkoatletycznym, niższa opłata startowa obowiązująca do 27 kwietnia, piękny, pamiątkowy medal to zalety, które również powinny zachęcić do udziału w biegach. W ramach całej imprezy odbędą się także biegi dzieci – te biegi oczywiście bez opłaty startowej. Dlatego zapraszamy całe rodziny do udziału i do świętowania razem z nami na biegowo kolejnej rocznicy uchwalenia Konstytucji.

 

Warto dodać, że Bieg Konstytucji to pierwszy bieg z cyklu Tryptyk Radomski, w skład którego wchodzą: Bieg Konstytucji 3 Maja, Półmaraton Radomskiego Czerwca ’76 oraz Radomski Maraton Trzeźwości. Taka kolejność biegów stwarza możliwości debiutantom wydłużania dystansu, by w końcu uporać się z pokonaniem maratonu. Zasady klasyfikacji w Tryptyku to tzw. klasyfikacja bezwzględna sporządzana z zastosowaniem przeliczników uwzględniających wiek i płeć zawodnika. Jak to działa? - pokażemy na przykładzie Biegu Tropem Wilczym. Wielu z Was będzie z pewnością mocno zaskoczonych! Dopinamy regulamin oraz sponsoring tego projektu. Zachęcamy - szczególnie radomian - do startu we wszystkich biegach Tryptyku, albowiem jest to warunek, który trzeba spełnić, aby zostać uwzględnionym w końcowej klasyfikacji.

 

TERMIN, PROGRAM SZCZEGÓŁOWY
3 maja 2018 roku
8.00 - otwarcie biura zawodów, hala MOSiR ul.Narutowicza 9, zgłoszenia, weryfikacja, wydawanie numerów startowych.
09.30 - zamknięcie listy startowej Biegu Konstytucji.
10.00 - start Biegu Konstytucji.
11.30 - zamknięcie list startowych biegów dzieci.
11.30 - dekoracja zwycięzców Biegu Konstytucji.
12.00 - start biegów dzieci.
13.00 - dekoracja zwycięzców biegów dzieci.
Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:
Facebook Twitter Google Digg Reddit LinkedIn Pinterest StumbleUpon Email