Pamiątki z Wimbledonu w Galerii Sportu


Zdjęcie do artykułu: Pamiątki z Wimbledonu w Galerii Sportu

Systematycznie powiększa się kolekcja pamiątek, które znajdą się w Galerii Radomskiego Sportu. W dniu 14 marca swoje okazałe trofea przekazała Danuta Makulska-Ziemnicka.

 

- Ogromnie cieszy nas fakt, że radomianie pozytywnie zareagowali na apel i włączają się w tworzenie tej wyjątkowej kolekcji - nie kryje satysfakcji nestor radomskiego dziennikarstwa, Jerzy Figas, który wespół z Hubertem Kaczmarskim z Radomian Razem uczestniczył w konferencji. - Dziękujemy za każdy przekazany puchar, medal, zdjęcia i inne pamiątki. Jest ich obecnie bardzo dużo, więc jestem pewien, że galeria, która mieścić się będzie w Radomskim Centrum Sportu, stanowić będzie niezwykle istotny, edukacyjny punkt na sportowej mapie miasta - podkreśla prezes MOSiR-u, Grzegorz Janduła.


Podczas konferencji prasowej prezes MOSiR-u poinformował, że w skład organizowanej jednostki, wejdzie także Mobilne Muzeum Rowerów. Jerzy Figas przekazał także pamiątkową węgielną statuetkę z meczu, w którym uczestniczył jako sędzia piłkarski, pomiędzy Szombierkami Bytom oraz Górnikiem Zabrze. Zaprezentowane zostały również puchary i plakaty meczowe z czasów występów Radomiaka w I lidze.

 

Do zbioru pamiątek dołączyły również unikatowe statuetki tenisistki Danuty Makulskiej-Ziemnickiej. Przekazała galerii m.in. puchar za udział w juniorskim turnieju na kortach Wimbledonu czy dyplomy za zdobyte mistrzostwo województwa i mistrzostwa Polski juniorów.

 

 

Wśród przekazanych pamiątek znalazło się także zdjęcie (poniżej) z II-ligowego meczu Broni Radom z Gwardią Warszawa z sezonu 1980/81, w przerwie którego pani Danucie podziękowano za jej sukcesy i oficjalnie zakończyła karierę sportową. - Takie wspaniałe pamiątki przyczynią się zapewne nie tylko do promocji radomskiego sportu i jego historii, ale również zachęcą młodych adeptów do podejmowania trudu treningów - podsumował Mirosław Bieńkowski z MOSiR-u.

 

 
Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:
Facebook Twitter Google Digg Reddit LinkedIn Pinterest StumbleUpon Email