Wielopłaszczyznowe działania zdominowane są przez roboty murowe oraz montażowe elementów prefabrykowanych, tj. belek, słupów czy płyt stropowych. - Bardzo dobre tempo prac widoczne jest m.in. przy stadionie, gdzie oprócz wspomnianego montażu, prowadzone są intensywne prace szalunkowe ścian trybuny północnej i południowej - podkreśla prezes MOSiR-u, Grzegorz Janduła. Zamontowano już łącznie ponad 20 słupów przy trybunie północnej, jak i południowej oraz po kilkanaście belek zębatych na każdej z nich. W tym tygodniu kończy się wykop pod trybunę północną i rozpoczął się montaż dwóch ostatnich stóp trybuny północnej.

Głównemu Wykonawcy pozostały do zamontowania także ostatnie słupy i belki w hali sportowo-widowiskowej. Trwa usztywnianie konstrukcji dachu, która pojawiła się na hali. - Oprócz tego prowadzone jest wiele innych działań, jak szalowanie, zbrojenie i betonowanie stropów, wylewki w piwnicach, roboty spawalnicze poszczególnych instalacji, montaż kanałów wentylacyjnych czy schodów prefabrykowanych - wylicza prezes MOSiR-u.

Przy budynku łącznika, w zakresie robót montażowych zwraca uwagę zakończenie prac przy stolarce aluminiowej. Kontynuowany jest natomiast montaż płyt stropowych, betonowanie ścian na najwyższym poziomie czy wykonywanie wylewek.