Powstała kolejna stacja Radomskiego Roweru Miejskiego


Zdjęcie do artykułu: Powstała kolejna stacja Radomskiego Roweru Miejskiego

International Tobacco Machinery to kolejna radomska firma, która włączyła się w rozbudowę systemu roweru miejskiego. Sfinansowała zakup nowej stacji oraz dziesięciu rowerów, które już są do dyspozycji radomian. - Pierwszy sezon funkcjonowania roweru miejskiego w Radomiu powoli zbliża się do końca. Bardzo się cieszę z tego mocnego akcentu na finiszu. Myślę, że to bardzo dobry prognostyk na kolejny rok. Mam nadzieję, że wiosną grono naszych partnerów, firm chcących razem z nami rozwijać system roweru miejskiego, będzie jeszcze szersze – mówi prezydent Radosław Witkowski.
 

Samoobsługowa wypożyczalnia roweru miejskiego zakupiona przez firmę ITM została ustawiona w pobliżu jej siedziby, przy ulicy Warsztatowej. Jest pierwszą zlokalizowaną na Potkanowie. – To bardzo dobry przykład współpracy pomiędzy biznesem, a miastem. Mam nadzieję, że nasi pracownicy będą bardzo zadowoleni. Rowery są dla nich teraz alternatywą wobec komunikacji miejskiej. W tym miejscu pracuje 600 osób. Jeżeli zainteresowanie korzystaniem z rowerów będzie duże, jesteśmy gotowi rozbudować stację – zapowiada członek zarządu ITM Anna Pucuła-Porochnenko.

Stacja przy ulicy Warsztatowej to już druga stacja sponsorska w mieście. Kilka miesięcy temu na podobny zakup zdecydował się także market E. Leclerc.

 

Obecnie w Radomiu działa 27 samoobsługowych wypożyczalni. Do dyspozycji mieszkańców jest 275 rowerów. W systemie Radomskiego Roweru Miejskiego zarejestrowanych jest już ponad 12 tysięcy użytkowników, którzy wypożyczyli rowery już 147 tysięcy razy.

 

Przypomnijmy, że Radomski Rower Miejski działa w Radomiu od 1 kwietnia. Przetarg na wdrożenie oraz kompleksową obsługę systemu wygrała firma Nextbike Polska. Umowa została zawarta na okres 2017-2019. Zimowa przerwa rozpocznie się 3 listopada. Na nowo rowery będzie można wypożyczać od 1 kwietnia przyszłego roku.
Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:
Facebook Twitter Google Digg Reddit LinkedIn Pinterest StumbleUpon Email