Alternatywne lekcje WF-u z gwiazdą


Zdjęcie do artykułu: Alternatywne lekcje WF-u z gwiazdą

Kilkuset uczniów z radomskich szkół wzięło udział w alternatywnej lekcji WFu, którą w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji poprowadziła Monika Pyrek i Marek Plawgo


Wtorkowa lekcja była przedstawieniem wyjątkowego sposobu edukacji poprzez niezapomnianą rozrywkę skierowaną do młodzieży szkolnej oraz nauczycieli wychowania fizycznego. Projekt ma na celu aktywizację uczestników, wspólne doświadczenie sportu w obecności instruktora i Gwiazdy Sportu z użyciem interaktywnego symulatora konkretnej dyscypliny, ukazującego profesjonalny wymiar rywalizacji sportowej.
 Celem projektu jest także odwrócenie panującej wśród uczniów tendencji do biernego uczestnictwa w sporcie poprzez pokazanie im tradycyjnych form aktywności sportowej, zachęcenie ich do czynnego uprawiania sportu, także przy wykorzystaniu symulatorów będących w oczach uczniów interesującym i atrakcyjnym novum.


Radomską odsłonę projektu uatrakcyjniła obecność Moniki Pyrek, czterokrotnej uczestniczki Igrzysk Olimpijskich oraz Marka Plawgo, sprintera i płotkarza, byłego mistrza świata juniorów i mistrza Europy. Jako autorytety w dziedzinie sportu przybliżyli uczniom proces dochodzenia do celu, jakim jest mistrzostwo oraz jego pozytywny wpływ na życie.


- Przewrotnie i trochę podstępnie wykorzystaliśmy technologię, żeby dzieci od niej odciągnąć, a zachęcić do tradycyjnej aktywności sportowej. Pokazaliśmy także, że sport to nie łatwe klikanie w klawiaturę, że trzeba włożyć więcej - pracę i serce, żeby dotrzeć do wysokiego poziomu - podsumowała Monika Pyrek.
Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:
Facebook Twitter Google Digg Reddit LinkedIn Pinterest StumbleUpon Email