Przed nami Freedom Dance Cup Festival


Zdjęcie do artykułu: Przed nami Freedom Dance Cup Festival

Czołowi europejscy tancerze wezmą udział w turnieju Freedom Dance Cup Festival, który odbędzie się w najbliższy weekend w Radomiu. W sobotę zawody będą rozgrywane w formule Pucharu Europy WDC Polskiego Towarzystwa Tanecznego w tańcach standardowych i latynoamerykańskich, a w niedzielę polskie pary będą walczyć w Ogólnopolskim Turnieju Tańca Radom 2017. - Nazwa turnieju odwołuje się do idei wolności. Chcemy w ten sposób upamiętnić kolejną rocznicę Radomskiego Czerwca - mówi współorganizator turnieju Tomasz Reindl.

 

Radom będzie gospodarzem tej prestiżowej imprezy już po raz drugi. - Jesteśmy miastem, które ma wyjątkowo bogate tradycje taneczne. To m.in. historia znakomitych formacji, które osiągały sukcesy w kraju i za granicą. Myślę, że to najlepsze miejsce do organizacji tego typu imprezy, która już na stałe pozostanie w kalendarzu ważnych wydarzeń w naszym mieście - mówi prezydent Radosław Witkowski.

W zeszłym roku w turnieju w Radomiu wystartowało ponad 700 zawodników. W tym, jak zapowiadają organizatorzy, ma ich być jeszcze więcej. Na Puchar Europy przyjadą zawodnicy z kilkunastu krajów, m.in. z Norwegii, Białorusi, Wielkiej Brytanii, Holandii, Czech, Ukrainy, Islandii, Włoch oraz z wielu polskich klubów, w tym pary ze szkoły tańca Moniki i Romana Pawelców z Radomia. Poza czołówką par europejskich będzie można zobaczyć także najlepszą parę świata Ferdinando Iannoccone – Yulia Musikhina ze Stanów Zjednoczonych.

 

Turniej odbędzie się w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Narutowicza. W sobotę od godz. 10.00 będą rywalizowały dzieci i młodzież starsza, od godz. 13.00 - juniorzy młodsi i młodzież, a o godz. 19.00 rozpocznie się gala taneczna z udziałem juniorów starszych i dorosłych. W niedzielę Ogólnopolski Turniej Tańca rozpocznie się o godz. 10.00 i potrwa do wieczora.
Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:
Facebook Twitter Google Digg Reddit LinkedIn Pinterest StumbleUpon Email