Finał Superligi odbędzie się w Radomiu!


Zdjęcie do artykułu: Finał Superligi odbędzie się w Radomiu!

Już za dwa tygodnie, 16 września, na stadionie lekkoatletycznym Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radomiu odbędą się finałowe zmagania Drużynowych Mistrzostw Polski do 20 lat. Najlepszych lekkoatletów młodego pokolenia w kraju gościć będzie RLTL ZTE Radom.

 

Organizatorem i gospodarzem zawodów będzie radomski klub - RLTL ZTE. Będzie on gościł 19 najlepszych drużyn z całej Polski, a sam uzupełni stawkę 20 drużyn, które uzyskały awans podczas rozegranych w maju i czerwcu rund eliminacyjnych. Klub-zwycięzca zawodów Superligi uzyska tytuł Drużynowego Mistrza Polski U20 oraz zdobędzie Puchar im. Stanisława Szyszły.

 

W Finale Superligi DMP U20 klub powinien wystawić do konkurencji indywidualnych 16 osób urodzonych w latach 1998-2001 z możliwością udziału do 4 zawodników urodzonych w latach 2002-2003 do konkurencji indywidualnych (konkurencje U18) oraz po jednej sztafecie na każdym dystansie. W biegach sztafetowych mogą brać udział również zawodnicy urodzeni w latach 2002-2003.

 

- 16 września radomski stadion będzie tętnił życiem, bowiem zarówno kobety jak i mężczyźni będą rywalizować w 11. konkurencjach biegowych, chodzie na 5 km, czy konkurencjach technicznych, jak skok w dal, wzwyż, skok o tyczce, trójskoku, pchnięciu kulą, rzucie dyskiem, młotem i oszczepem – wylicza Artur Błasiński, trener i jeden z głównych organizatorów zmagań. Podkreśla również, że radomianie zapowiadają walkę o miejsce na podium. - W szeregach naszej reprezentacji mamy piątkę uczestników tegorocznych Mistrzostw Europy oraz kilkunastu medalistów Mistrzostw Polski. Mamy nadzieję, że ten niezwykle udany rok dla naszych lekkoatletów, którzy zdobyli kilkanaście medali Mistrzostw Polski zostanie zwieńczony kolejnym medalem. Zapraszamy więc wszystkich kibiców, aby gorąco dopingowali zmagania naszych młodych radomskich lekkoatletów - uzupełnia.

 

Finałowe zawody Superligi Drużynowych Mistrzostw Polski do 20 lat rozegrane zostaną na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radomiu 16 września. Początek godzina 14:30.
Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:
Facebook Twitter Google Digg Reddit LinkedIn Pinterest StumbleUpon Email