Rozpoczęła się budowa stadionu


Zdjęcie do artykułu: Rozpoczęła się budowa stadionu

Rozpoczęła się budowa stadionu piłkarskiego przy ulicy Struga. Będzie on sąsiadował z halą widowiskowo-sportową, której budowa trwa już od kilku miesięcy.

Mam nadzieję, że te obiekty pozwolą rozwijać się radomskim klubom i znakomicie będą promowały nasze miasto - mówił prezydent Radosław Witkowski wbijając pierwszą łopatę na placu budowy stadionu piłkarskiego przy ulicy Struga. 

 

Podczas uroczystości prezydent podkreślił, że cała inwestycja nie byłaby możliwa bez wsparcia byłej premier Ewy Kopacz. - Dzięki dobrej dla Radomia decyzji z kwietnia 2015 roku, uzyskaliśmy 50-procentowe dofinansowanie do budowy hali. Bez dobrej współpracy z rządem nie byłoby tego sukcesu - podkreślił. - Radom potrzebuje inwestycji. Dziękuję panu prezydentowi za konsekwencję w działaniu - odpowiadała poseł Ewa Kopacz. - Sama chętnie przyjdę z moim wnuczkiem na ten stadion, by popatrzeć grają piłkarze - dodała.

 

Stadion piłkarski na 15 tysięcy miejsc ma spełniać krajowe i międzynarodowe wymogi licencyjne. - Serce rośnie kiedy patrzy się jak powstaje tak piękny obiekt. Znam wiele stadionów na całym świecie i to będzie prawdziwa perełka. Jestem dumny, że będziemy gospodarzem takiego stadionu – podkreślił prezes Radomiaka Sławomir Stempniewski.

 

W 2018 roku, czyli po zakończeniu pierwszego etapu budowy, będzie gotowy budynek główny wraz z zadaszoną trybuną, na której znajdzie się 3,5 tysiąca miejsc siedzących. Jednocześnie powstanie trybuna równoległa do głównej. Będzie tam 5 tysięcy miejsc siedzących. Na głównej trybunie znajdą się m.in. loża VIP, sala konferencyjna, trybuna dla dziennikarzy, studia telewizyjne, kabiny komentatorskie, restauracja, szatnie dla zawodników, trenerów, sędziów i pokój delegata. Stadion ma mieć również podgrzewaną murawę i oświetlenie.
Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:
Facebook Twitter Google Digg Reddit LinkedIn Pinterest StumbleUpon Email