Bieg Konstytucji 3 Maja


Zdjęcie do artykułu: Bieg Konstytucji 3 Maja

Stało się już tradycją, że rocznicom ważnych wydarzeń oraz świętom państwowym towarzyszą imprezy biegowe (na zdjęciu ubiegłoroczny Bieg Niepodległości). Nie inaczej będzie u progu maja, kiedy radomianie będą mogli wziąć udział w Biegu Konstytucji 3 Maja. Organizatorami zmagań są Stowarzyszenie „Biegiem Radom!”, MOSiR Radom oraz Gmina Miasta Radomia.

 

Po raz kolejny na radomskich ulicach rozegrany zostanie Bieg Konstytucji 3 Maja. Po raz pierwszy jednak, start i meta biegu umiejscowione zostaną na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Narutowicza 9. Trasa biegu prowadzić będzie m.in. przez Park Planty, ulice Sedlaka, Narutowicza, Podwalną, Krakowską, Wałową, Rynek, Szewską czy Rwańską. Bieg główny rozegrany zostanie na dystansie 5 kilometrów. Po nim odbędą biegi towarzyszące, w których udział wezmą dzieci i młodzież. Udział w tych ostatnich jest bezpłatny. Do 27 kwietnia natomiast, do Biegu Głównego obowiązuje wpisowe w kwocie 30 zł. W Biurze Zawodów opłata będzie wyższa o 10 złotych. Start Biegu Konstytucji 3 Maja zaplanowano na godz. 10.

 

Okolicznościowe medale otrzymają wszyscy zawodnicy, którzy ukończą Bieg Konstytucji. Przewidziano również nagrody dla najlepszych zawodników w biegach dzieci i młodzieży.

 

- To nasza lokalna tradycja, że obchody ważnych wydarzeń historycznych uświetniamy imprezami biegowymi. Zachęcam więc wszystkich do włączenia się w aktywne, wspólne świętowanie - podkreśla Tadeusz Kraska ze Stowarzyszenia Biegiem Radom!

 

Z regulaminem imprezy można zapoznać się TUTAJ
Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:
Facebook Twitter Google Digg Reddit LinkedIn Pinterest StumbleUpon Email