Taniec pod gwiazdami nagrodzony


Zdjęcie do artykułu: Taniec pod gwiazdami nagrodzony

„Radomski taniec pod gwiazdami” został nagrodzony przez Rzecznika Praw Obywatelskich. Dyplom za organizację tanecznych spotkań dla seniorów odebrali w stolicy wiceprezydent Jerzy Zawodnik, prezes MOSiR-u Grzegorz Janduła oraz dyrektor zarządzający MOSiR, Robert Dębicki.

 

Taniec pod gwiazdami to cykl letnich imprez organizowanych przede wszystkim z myślą o najstarszych mieszkańcach Radomia. Początkowo odbywały się one nad zalewem na Borkach i były organizowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji we współpracy z Urzędem Miejskim. W zeszłym roku letnie spotkania odbywały się regularnie także w parku im. Tadeusza Kościuszki gromadząc każdorazowo liczne grono seniorów.

 

Rzecznik Praw Obywatelskich docenił inicjatywę władz miasta i wpisał „Radomski taniec pod gwiazdami” do „Księgi Dobrych Praktyk na Rzecz Społecznego Uczestnictwa Osób Starszych”. – Cieszymy się z tego wyróżnienia, które potwierdza, że jesteśmy miastem wzorowo prowadzącym szeroko zakrojoną politykę senioralną. Nasze działania to oczywiście nie tylko letnie imprezy taneczne, ale także Karta Seniora, Dom Senior-Wigor, czy bilet seniora umożliwiający jazdę wszystkim autobusami komunikacji miejskiej za sto złotych rocznie - wylicza wiceprezydent Jerzy Zawodnik.
Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:
Facebook Twitter Google Digg Reddit LinkedIn Pinterest StumbleUpon Email