Kompleks tenisowy na Borkach otwarty!


Zdjęcie do artykułu: Kompleks tenisowy na Borkach otwarty!

Osiem pełnowymiarowych kortów tenisowych i nowoczesne zaplecze na miarę XXI wieku - to jeden z obiektów wchodzących w skład Radomskiego Centrum Sportu, z którego tenisowe środowisko Radomia może korzystać od 1 kwietnia

 

Kompleks dla tenisistów na Borkach powstał w ramach zadania pn. "Budowa kompleksu odkrytych kortów tenisowych wraz z budynkiem socjalnym w Radomiu". Wchodzi on w skład Radomskiego Centrum Sportu. Prace przy jego budowie trwały blisko rok (od grudnia 2015 do listopada 2016). Gdy w budynku popłynął prąd, wykonawca rozpoczął działania mające na celu uzyskanie stosownych odbiorów. I zgodnie z zapowiedziami, sportowcy obiekt tenisowy przy ul. Bulwarowej 19 przejmują u progu kwietnia.

 

W ośrodku powstało osiem pełnowymiarowych kortów, w tym kort centralny z trybuną wkomponowaną w budynek socjalny. Miłośnicy tej dyscypliny otrzymują także nowoczesne zaplecze z szatniami, prysznicami, recepcją, salą konferencyjną i tarasem widokowym.

 

Całkowity koszt inwestycji to prawie 6,4 mln zł brutto. Inwestycja uzyskała dofinansowanie Ministerstwa Sportu i Turystyki w wysokości 1,5 mln zł netto. Warto przypomnieć, że był to maksymalny, możliwy do uzyskania poziom dofinansowania.
Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:
Facebook Twitter Google Digg Reddit LinkedIn Pinterest StumbleUpon Email