Rusza Radomski Rower Miejski!


Zdjęcie do artykułu: Rusza Radomski Rower Miejski!

W sobotę, 1 kwietnia radomianie będą mogli skorzystać z samoobsługowego systemu rowerowego, obejmującego 25 stacji i 250 jednośladów, dwa familijno-bagażowe oraz trzy tandemy.

 

Przetarg na wdrożenie oraz kompleksową obsługę Radomskiego Roweru Miejskiego wygrała firma Nextbike Polska. Umowa została zawarta na okres 2017-2019. W ostatnich dniach marca odbył się montaż stacji, a wszystkie rowery zostały w nich już ustawione i czekają na sobotnią inaugurację. - To moment, na który czekało wielu radomian. Mieszkańcy w konsultacjach społecznych powiedzieli, że chcą roweru miejskiego, a my teraz wychodzimy naprzeciw temu oczekiwaniu. Transport rowerowy w dużych miastach odgrywa coraz większą rolę. Stanowi przede wszystkim alternatywę dla ruchu samochodowego i pozwala uniknąć stania w korkach. Jestem pewien, że te 250 rowerów będzie niemal cały czas w ruchu, a z czasem liczba stacji i liczba rowerów będzie rosła - mówi prezydent Radosław Witkowski.

Projekt wciąż jest otwarty i mogą do niego włączać się firmy i instytucje gotowe na własnym terenie ustawiać kolejne stacje. - Zapraszam do współpracy wszystkich, którym podoba się idea roweru miejskiego. Wspólnie możemy stworzyć jeszcze atrakcyjniejszą ofertę dla radomian - dodaje prezydent.

 

Wypożyczalnie Radomskiego Roweru Miejskiego będą czynne codziennie, przez całą dobę, od soboty, 1 kwietnia, do końca października. 

Z pierwszym dniem kwietnia punkty wypożyczeń zostaną uruchomione w następujących miejscach:

- Narutowicza/Kościuszki

- Traugutta/Dworzec PKP

- Żeromskiego/Pl. Konstytucji 3 Maja

- Kilińskiego/Urząd Miasta

- Malczewskiego/Wernera (Mauzoleum D. Czachowskiego)

- Limanowskiego/Okulickiego

- Okulickiego/Główna

- Chrobrego/Uniwersytet

- Paderewskiego - pętla autobusowa

- Królowej Jadwigi- pętla autobusowa

- Kusocińskiego/Bema (Biblioteka)

- Struga/25 Czerwca

- Struga/11 Listopada

- Żeromskiego/Zborowskiego

- Słowackiego/Kalińska

- Radomskiego/Wyścigowa (Pływalnia "Neptun")

- Grzecznarowskiego/Gagarina

- Jana Pawła II/Sandomierska

- Czarnoleska/Sycyńska

- Sycyńska - pętla autobusowa

- Wośnicka/Bulwarowa

- Krasickiego-Zalew Borki

- Limanowskiego/Pawia

- Tochtermana/Lekarska

- Armii Krajowej - pętla autobusowa

 

Aby korzystać z Radomskiego Roweru Miejskiego w pierwszej kolejności wymagana jest rejestracja na stronie internetowej www. radomskirowermiejski.pl oraz dokonanie opłaty początkowej w wysokości minimum 10 zł. Po jej zaksięgowaniu będzie można już wypożyczać rowery. Konto użytkownika jest aktywne, czyli umożliwia dokonywanie wynajmów, tylko wtedy, gdy znajduje się na nim co najmniej 10 zł. W przypadku ewentualnego zamknięcia konta, opłata początkowa podlega zwrotowi, jeśli wcześniej nie została wykorzystana na przejazdy. Pierwsze 20 minut każdego wypożyczenia roweru będzie zawsze darmowe. Czas od 21 do 60 minuty wypożyczenia to koszt 1 zł. Druga godzina - 3 zł, a trzecia i każda następna - po 4 zł.

 

W ramach kompleksowego wdrożenia systemu, użytkownicy będą mieli do dyspozycji specjalną aplikację na urządzenia mobilne, która umożliwia wypożyczenie m.in. poprzez skanowanie kodu QR. Użytkownicy nie posiadający smartfonów będą mogli skorzystać z dotykowych terminali znajdujących się na każdej stacji. Wystarczy wpisać swój numer telefonu, kod PIN i numer wybranego roweru.

 

Radomski Rower Miejski będzie kompatybilny z systemami Nextbike m.in. w Warszawie, Łodzi, Wrocławiu, Lublinie, Poznaniu, Opolu, Białymstoku, Katowicach i Gliwicach oraz systemami na całym świecie. Jednorazowa rejestracja umożliwi korzystanie z rowerów na 4 kontynentach w 18 państwach i aż 142 miastach.
Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym:
Facebook Twitter Google Digg Reddit LinkedIn Pinterest StumbleUpon Email